Dachy z trzciny dla małej architektury

Strzecha trzcinowa wspaniale sprawdza się jako materiał na dachy domów, karczm, hoteli i innych obiektów o słusznym rozmiarze. Pozwala pięknie wkomponować w poszycie okna, parapety i kominy. Jako jedyny surowiec dekarski, strzecha daje perspektywę tworzenia na dachu wzorów i napisów. Zastosowanie trzciny nie ogranicza się jednak wyłącznie to wyżej wymienionych typów budynków. Strzechą pokrywana jest także mała architektura, a więc altany ogrodowe, domki letniskowe itp.

Jako, że te niewielkie budowle generalnie usytuowane są na łonie natury, trzcinowy dach jest dla nich rozwiązaniem wprost idealnym. Fenomenalnie komponując się ze swojskim krajobrazem, strzecha tworzy niepowtarzalny klimat i stanowi gustowną dekorację.

Altany pokryte strzechą- często owalne lub okrągłe- mogą zostać wykończone finezyjną „falbaną”. Niebanalnie prezentuje się także asymetryczny dach ze strzechy, który z jednej strony zapewni cień i przyjemny chłód, z przeciwnej zaś wpuści trochę ciepła i słońca.

Domki letniskowe kryte strzechą, ze zdwojoną siłą przyciągają zaciekawionych niesztampowością turystów i wczasowiczów.

Trzcina wykorzystywana jest ponadto do zadaszania studzienek, huśtawek, hamaków, stolików i innych drobnych mebli ogrodowych, a nawet bud dla psów. Buduje się także trzcinowe parasole, które kreują bajkową atmosferę, gdziekolwiek zostaną usytuowane.

Warto zainwestować w dobry „trzcinowy” pomysł, by cieszyć się pięknem i specyficznymi właściwościami (termoizolacyjność, dźwiękochłonność) nietuzinkowego, ekologicznego dachu przez długie lata.

Tags: , , , ,

Top