Dachy z trzciny, czy dachy z wióra osikowego? – co polecają specjaliści Strzechart

Firma Strzechart wykonuje zarówno dachy z trzciny, jak i dachy z wióra osikowego. Jedne i drugie są ekologiczne i prezentują się fenomenalnie. Chcąc jednak być w pełni uczciwym wobec klienta musimy podkreślić kilka istotnych kwestii.

Trwałość

Trwałość trzcinowego poszycia sięga stu lat. Przez ten czas strzecha zmienia oczywiście swój wygląd – głównie kolor – aczkolwiek niezmiennie jest reprezentatywna i zachowuje walory funkcjonalne. Tymczasem, wytrzymałość dachów z wióra ocenia się na ok. 40 lat (w praktyce często krócej – 20-30 lat). Pod wiórem osikowym warto zastosować łaty i kontrłaty, a wcześniej dach odeskować i pokryć papą. Dopiero takie rozwiązanie daje bezpieczeństwo, że dach z wióra osikowego nie będzie przysparzał problemów właścicielom w przypadku ewentualnych nieszczelności powstałych po latach użytkowania.

Naprawy

Zarówno dachy z trzciny, jak i dachy z wióra osikowego wymagają czasami delikatnych napraw. W przypadku poluzowania się strzechy, czy powstania innego defektu, strzechowy dach bez trudu poddaje się remontowi. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy zepsuciu ulegnie fragment dachu z wióra osikowego – niejednokrotnie renowacja okazuje się na tyle kłopotliwa, że po prostu nie warto jej wykonywać. Nawet bardzo mały obszar dachu, w którym doszło do zniszczenia skutkować może koniecznością demontażu znacznej części (o ile nie całości) wiórowego pokrycia.

Powyżej przedstawione zostały kluczowe mankamenty dachów z wióra osikowego. Naturalnie, będąc producentem wiórowych pokryć dachowych nie mamy na celu zniechęcenia potencjalnych klientów do korzystania z naszych usług. Niemniej, pragniemy jasno i bezstronnie przedstawić własności rozwiązania, które proponujemy, by uniknąć rozczarowania klienta.

Tags: , , , ,

Top