Dlaczego nasze dachy z trzciny są wyjątkowe?

Wydawać by się mogło, że pozyskanie trzciny na strzechę to błahostka. W końcu rośnie ona praktycznie nad każdym jeziorem w okolicy, a jezior na Podlasiu nie brakuje. Nic bardziej mylnego. Trzcina, z której ma powstać strzecha, musi odznaczać się pewnymi własnościami.
Nasza firma strzecharska może pochwalić się szczególną dbałością o najwyższy poziom stosowanego surowca. Większość trzciny jaką stosujemy pochodzi z własnych trzcinowisk zlokalizowanych na Suwalszczyźnie, głównie z terenów Wigierskiego Parku Narodowego. Obszary trzcinowisk są skrupulatnie kontrolowane przez ichtiologów, co zapewnia wysoką jakość surowca. Poletka trzcinowe koszone są na przemian, dzięki czemu trzcina jest wyjątkowo mocna i trwała.
Trzcinę pozyskujemy w okresie zimowym, kiedy jakościowo jest najlepsza. Proces pozyskiwania, oczyszczania i selekcji trzciny przebiega pod fachowym okiem doświadczonych strzecharzy, z myślą o wykorzystaniu jej na potrzeby naszej firmy strzecharskiej, a nie sprzedaży surowca.
Aby trzcina nie traciła swoich właściwości, przechowujemy ją pod zadaszeniem, w pomieszczeniu do tego celu przystosowanym.
Jako pierwsza firma w Polsce rozpowszechniliśmy stosowanie polskiego impregnatu przeciwogniowego posiadającego wszelkie niezbędne certyfikaty (Flamex).
Dzięki przemyślanemu systemowi hodowli, pozyskania, doboru i magazynowania, nasza trzcina jest gwarancją niezawodności. Impregnacja strzechy trzcinowej pozwala natomiast przedłużyć do maksimum wytrzymałość dachu, a także zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo.

Tags: , , , ,

Top