Dachy z trzciny- rodzaje impregnacji

Dachy z trzciny – rodzaje impregnacji

Dogłębne doświadczenie pozwala firmie Strzechart wybierać najskuteczniejsze środki zabezpieczające dachy z trzciny. Obecnie nasze przedsiębiorstwo praktykuje dwa podstawowe rodzaje impregnacji strzechy:

 

IMPREGNACJA PRZECIW POŻAROM

Na przestrzeni wielu lat działalności specjaliści Strzechart mieli styczność z różnymi preparatami przeciwogniowymi. Za optymalny dla trzcinowego poszycia uznany został impregnat o nazwie Flamex Strzecha. Jest to koncentrat wodorozcieńczalny (w proporcji 1:1). Co ważne, posiada on dopuszczenia Instytutu Techniki Budowlanej, wszelkie niezbędne aprobaty techniczne, atesty i certyfikaty. Okres jego ważności to 5 lat.match-1063868_1280

Flamex Strzecha pozwala na uzyskanie bezbarwnej, jednolitej, gładkiej powłoki ochronnej. Nie pozostawia na powierzchni trzciny zacieków, plam, kraterów, spękań, pomarszczeń czy pęcherzy. Nie obniża zatem w żaden sposób walorów estetycznych strzechy. Całkowity czas schnięcia i utwardzania dwóch warstw preparatu to ok 48 godzin.

Wśród realizacji Strzechart, żaden z dachów zaimpregnowanych preparatem Flamex Strzecha nie spalił się.

 

IMPREGNACJA PRZECIW MCHOM

Ten rodzaj impregnacji szczególnie ważny jest np. w Holandii, gdzie dachy trzcinowe są stale narażone na porastanie mchem. Polski klimat w znacznie mniejszym stopniu sprzyja temu zjawisku, tym niemniej również w naszym kraju występuje problem mchu na strzechowych dachach- szczególnie tych zlokalizowanych na terenie bagiennym, zalesionym.

Mech na trzcinowym poszyciu nie tylko wpływa na wygląd zewnętrzny dachu. Utrzymując wilgoć, mech w krótkim czasie (kilka lat) może znacznie uszkodzić strzechę, ckrycie dachów trzciną, strzecha cena, dachy z trzciny, dachy z wióra osikowego, dachy ze słomyo rodzi konieczność napraw.

Nasza firma strzecharska w celu impregnacji dachu trzcinowego przeciw mchom stosuje i poleca preparat Biomos. Również ten środek jest wodorozcieńczalnym koncentratem. Pozwala on usuwać mech oraz zapobiegać jego ponownemu porostowi. Biomos tworzy niewidoczną powłokę, nie wpływa na wygląd trzciny. Jest łatwy w użyciu i szybki w działaniu.

 

Inwestycja w strzechowe poszycie wymaga znacznych nakładów finansowych oraz wiele pracy wykonawcy. Warto zatem zadbać o odpowiednią impregnację trzcinowego dachu, gdyż może ona okazać się czynnikiem decydującym o jego żywotności.

 

krycie dachów trzciną, strzecha cena, dachy z trzciny, dachy z wióra osikowego, dachy ze słomy

Tags: , , , ,

Top