Dachy z trzciny i dachy z wióra osikowgo oraz inne pokrycia dekarskie

Strzecha trzcinowa i wiór osikowy to pokrycia dekarskie omówione niejednokrotnie na łamach naszego serwisu. Dla osób stojących przed trudnym wyborem rodzaju surowca na pokrycie dachowe potrzeba jednak szerszej perspektywy. Aby więc ułatwić Państwu podjęcie odpowiedniej decyzji przedstawiamy opracowanie traktujące o wszystkich najpopularniejszych na polskim rynku materiałach dekarskich. Zapraszamy do lektury.

Dachy z blachy są często spotykanym w naszym krajobrazie zjawiskiem, więc to od nich zaczniemy. Omówimy pokrótce trzy typy bachowych pokryć dekarskich: blachodachówkę, blachę cynkowo- tytanową oraz blachę miedzianą.

Blachodachówka dostępna jest w różnych formach, kolorach i fakturach. Odpowiednia jest praktycznie do każdej połaci, nawet tej o nachyleniu zaledwie 15°. Blachodachówka wykonana ze stali jest lekka i nie wymaga wzmocnionej konstrukcji dachu. Jeszcze lżejsza jest blachodachówka aluminiowa. Blachodachówka jest łatwa i szybka w montażu oraz niedroga- jej cena zaczyna się już od 20 zł za 1m². Trwałość blachodachówki oscyluje w granicach 20-50 lat. Czasami zdarza się wytrzymuje ona w dobrym stanie nawet do 70 lat.

Blacha cynkowo- tytanowa odznacza się dużą trwałością i łatwością w utrzymaniu. Nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, oprócz podstawowego- mycia. 1m² blachy cynkowo- tytanowej wraz z montażem to koszt od około 60 złotych. Wytrzymałość tego pokrycia szacuje się na 100-140 lat.

Blacha miedziana jest jednym z najdroższych ale i najtrwalszych pokryć dachowych. Za położenie 1m² miedzianej blachy zapłacimy nie mniej niż 250 zł. Za to, liczyć możemy nawet na przeszło 300 lat estetycznego wyglądu i nienaruszonych właściwości naszego dachu. Miedziane poszycie również może przybierać różne formy- od płaskiej i gładkiej, po ukształtowaną na wzór dachówki.

Dachówka ceramiczna dostępna jest w wielu odsłonach. Ceramika to materiał dekarski o dużej trwałości- do 100 lat i estetycznym wyglądzie. Bezbłędnie ułożona dachówka ceramiczna kojarzy się z dobrym smakiem, czemu zawdzięcza swoja popularność. Cena, jaką trzeba zapłacić za 1m² ceramicznego dachu zaczyna się na mniej więcej 30 złotych i sięga około 60 złotych, zależnie od rodzaju dachówki i wykonawcy.

Dachówka betonowa za sprawą prężnego rozwoju branży nie ustępuje kroku dachówce ceramicznej. Choć w dalszym ciągu jest nieco mniej prestiżowa, cieszy się rosnącą popularnością. Jej zakup i montaż nie jest drogi- cena za 1m² zaczyna się już od 20 złotych. Na trwałość również nie ma co narzekać- w dobrym stanie może przetrwać, podobnie jak poprzedniczka, aż 100 lat. Dachówka betonowa prezentuje się nieco mniej spektakularnie, niż ta ceramiczna, aczkolwiek dobrze zamontowana nie budzi zastrzeżeń.

Gonty drewniane to, podobnie jak strzecha trzcinowa i wiór osikowy, naturalne pokrycie dekarskie. Przez niektórych określanie synonimem ponadczasowości, przez innych uważane za relikt przeszłości. Tak, czy inaczej gonty posiadają niemalejące grono odbiorców zafascynowanych naturą i finezją drewnianych dachów. Cena pokrycia 1m² dachu gontami stratuje na 70 złotych. Zaznaczyć trzeba, iż jest to materiał trudny, pracochłonny i czasochłonny w montażu. Trwałość gontów szacuje się na 40-80 lat.

Nie da się ukryć, że współczesny rynek dekarski oferuje szeroki wybór sensownych rozwiązań. Każde z nich ma atuty i mankamenty, żadne z nich natomiast nie jest złe. Mimo, iż nasza firma proponuje wyłącznie wykonanie dachów strzechowych i wiórowych, konkurencję uważamy na naturalny bodziec do podnoszenia jakości naszych usług. W związku z czym przedstawiamy na naszej stronie internetowej wyłącznie prawdziwe i obiektywne informacje. Zaufanie do naszej firmy i proponowanych rozwiązań budujemy na swoich atutach, nie zaś na niedociągnięciach firm konkurencyjnych.

Podane ceny są wyłącznie cena orientacyjnymi, stanowią sumę kosztów materiału i robocizny.

Tags: , , , ,

Top