Cena strzechy, a koszty innych pokryć dachowych

Strzecha cena:

Przeciętna cena pokrycia 1m² dachu strzechą trzcinową waha się między 150 a 250 zł. Rozpiętość cekrycie dachów trzciną, strzecha cena, dachy z trzciny, dachy z wióra osikowego, dachy ze słomynowa jest więc duża. Sama cena zależna jest od rodzaju i kształtu dachu oraz stopnia jego skomplikowania, a więc ilości i typu okien, elementów zdobniczych itp. Trzcina to surowiec naturalny, ekologiczny i trwały. Dach z trzciny jest w stanie zachować piękny wygląd nawet przez 100 lat. Strzecha jest obecnie najbardziej ekskluzywnym i prestiżowym pokryciem dachowym.

Wiór oskrycie dachów trzciną, strzecha cena, dachy z trzciny, dachy z wióra osikowego, dachy ze słomyikowy:

Dach wykonany z wióra osikowego może w dobrym stanie przetrwać nawet do 30 lat. Koszt pokrycia 1m² dachu tym materiałem to 80 – 120 zł.

Dachówka ceramiczna:

W przypadku dachówki ceramicznej cena zakupu 1m² pokrycia dachu w zależności od rodzaju dachówki kształtuje się od 45 do 120 zł. Dodatkowo koszt robocizny to 50-120 zł. Jest to więc rozwiązanie dość kosztowne , aczkolwiek w dalszym ciągu dosyć prestiżowe i wysoce trwałe.krycie dachów trzciną, strzecha cena, dachy z trzciny, dachy z wióra osikowego, dachy ze słomy

Dachówka betonowa:

Dachówki betonowe nie różnią się zasadniczo pod względem wyglądu od tych ceramicznych, a ich cena wynosi około 30- 50 zł za 1m². Trwałość tych dachówek może być porównywalna do dachówek ceramicznych, choć w praktyce gorzej znoszą cykle zamarzania i rozmarzania, co niszczy ich powłokę zewnętrzną.

Blacha cynkowo- tytanowa:

Za 1m² pokrycia z blachy cynkowo-tytanowej zapłacimy 160- 250 zł. Również to pokrycie dachowe cechuje długotrwała odporność na korozję i wysokie walory estekrycie dachów trzciną, strzecha cena, dachy z trzciny, dachy z wióra osikowego, dachy ze słomytyczne.

Blacha miedziana

Blacha miedziana to typ pokrycia dachowego o niespotykanej trwałości- nawet do 300 lat. W parze z długowiecznością miedzianej blachy idzie jej cena, która oscyluje między 250 a 370 zł.

Blachodachówka:

1m² dachu pokrytego blachodachówką to koszt mniej więcej od 60 do 120 zł. Jak można się domyślić, wraz z ceną ustępuje trwałość (25- 70 lat) i wygląd zewnętrzny dachu. Tym niemniej nowoczesna blachodachówka cieszy się niemalejącą popularnością.

Gonty drewniane:

Cena 1m² dachu wykonanego z gontów drewnianych waha się między 120 a 200 zł.

krycie dachów trzciną, strzecha cena, dachy z trzciny, dachy z wióra osikowego, dachy ze słomy

Podane ceny są wyłącznie cenami orientacyjnymi, stanowią sumę kosztów materiału i robocizny.

Tags: , , , ,

Top